top of page

Comisiile de Specialitate



Comisia buget, finanțe, taxe și impozite locale:

  1. Fracțiunea Partidului Politic ,,Partidul Acțiune și Solidaritate” – 3 membri: Percemlî Alexei Nanu Marin Motriuc Natalia

  2. Partidului Politic Partidul Liberal din Republica Moldova – 1 membru: Zagaican Ruslan

  3. Mișcărea Profesioniștilor ”Speranța – Надежда” – 1 membru: Cotovițchi Cristina

 

Comisia pentru gestionarea patrimoniului funciar, agricultură și amenajarea teritoriului:

  1. Fracțiunea Partidului Politic ,,Partidul Acțiune și Solidaritate” – 2 membri: Vasiliev Vadim Manole Vitalie

  2. Partidului Politic Partidul Liberal din Republica Moldova – 2 membri: Zagaican Ruslan Butucel Valeriu

  3. Mișcărea Profesioniștilor ”Speranța – Надежда” – 1 membru: Cotovițchi Cristina

 

Comisia juridică, protecție socială, control și petiții


  1. Mișcărea Profesioniștilor ”Speranța – Надежда” – 1 membru: Cotovițchi Cristina

  2. Fracțiunea Partidului Politic ,,Partidul Acțiune și Solidaritate” – 3 membri: Vasiliev Vadim Manole Vitalie Covrig Aliona

  3. Partidului Politic Partidul Liberal din Republica Moldova – 1 membru: Butucel Valeriu


 

Comisia cultură, învățământ, sănătate, tineret și sport:

  1. Fracțiunea Partidului Politic ,,Partidul Acțiune și Solidaritate” – 4 membri: Covrig Aliona Motriuc Natalia Percemlî Alexei Nanu Marin

  2. Partidului Politic Partidul Liberal din Republica Moldova – 1 membru: Butucel Valeriu


 

COMISIA ADMINISTRATIVĂ

Președintele comisiei – viceprimarul com. Bubuieci;

Vicepreşedintele comisiei – dl Butucel Valeriu, consilier local;

Secretarul responsabil al comisiei – dna Cojocaru Svetlana, jurist al Primăriei comunei

Bubuieci;

Membrii comisiei:

  1. Secretara-dactilograf al Primăriei comunei Bubuieci;

  2. Mahmut Danilă – consilier local;

  3. Vitalie Manole – consilier local;

  4. Cristina Cotovițchi – consilier local.



 

CONSILIULUI COMUNEI BUBUIECI PENTRU PROTECȚIA DREPTURILOR COPILULU

  1. Tatiana Vișanu – preşedintele consiliului;

  2. Vladimir Bodarev – vicepreşedintele consiliului, asistent social;

  3. Elena Cojocaru – secretarul consiliului, profesoară;

  4. Focșa Aurelia – membru, psiholog;

  5. Tatiana Pogor – membru, asistenta medicului de familie;

  6. Eugen Gumenco – membru, șeful sectorului de poliție nr. 5 IP Ciocana;

  7. Natalia Motriuc – membru, consilier local.

52 afișări

コメント


bottom of page